Dofinansowanie i pomoc

W Polsce istnieje wiele programów i funduszy, które oferują dofinansowanie w różnych dziedzinach. Oto kilka przykładów:

Dofinansowanie dla przedsiębiorców: Polska ma wiele programów wspierających rozwój przedsiębiorczości, takich jak Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, który oferuje dotacje na innowacyjne projekty, szkolenia i rozwój nowych technologii.

Dofinansowanie dla nauki i badań: W Polsce dostępne są fundusze i programy mające na celu wsparcie badań naukowych i innowacji, takie jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które udziela dotacji na projekty badawcze, rozwój technologii oraz transfer wiedzy.

Dofinansowanie dla sektora rolniczego: Polska posiada programy wsparcia dla sektora rolniczego, takie jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, który oferuje dotacje na modernizację gospodarstw rolnych, rozwój infrastruktury wiejskiej i różne projekty związane z rolnictwem.

Dofinansowanie dla edukacji: W obszarze edukacji istnieją programy i fundusze, które oferują wsparcie dla szkół, uczelni i projektów edukacyjnych. Przykładem może być Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój, który udziela dotacji na projekty badawcze, rozwój kompetencji i infrastruktury edukacyjnej.


Zobacz więcej


Dofinansowanie dla ochrony środowiska: Polska ma różne programy i fundusze wspierające projekty związane z ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, gospodarką odpadami itp. Jednym z przykładów jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który udziela dotacji na projekty ekologiczne.

Dofinansowanie dla sektora kulturalnego: Istnieją programy wspierające projekty kulturalne, takie jak Program Kreatywna Europa, który oferuje dotacje na projekty z dziedziny kultury, filmu, muzyki i dziedzictwa kulturowego.

Dofinansowanie dla sektora turystycznego: W Polsce dostępne są programy i fundusze wspierające rozwój turystyki, takie jak Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, który oferuje dotacje na inwestycje infrastrukturalne związane z turystyką.

Dofinansowanie dla sektora energetycznego: Polska podejmuje działania mające na celu rozwój odnawialnych źródeł energii. Istnieją programy i fundusze oferujące wsparcie finansowe dla projektów związanych z energią odnawialną i efektywnością energetyczną, takie jak Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Dofinansowanie dla sektora zdrowia: W Polsce dostępne są programy i fundusze wspierające projekty z zakresu ochrony zdrowia, medycyny, badań medycznych i innowacji w sektorze medycznym. Przykładem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które udziela dotacji na projekty związane z medycyną i zdrowiem.

Dofinansowanie dla organizacji pozarządowych: Istnieją programy i fundusze oferujące dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które prowadzą działania na rzecz społeczeństwa i realizują projekty z zakresu edukacji, pomocy społecznej, kultury, ochrony środowiska itp. Przykładem jest Fundusz Stypendialny dla Organizacji Pozarządowych, który wspiera projekty społeczne.

Dofinansowanie dla start-upów: Polska ma programy wspierające rozwój i wzrost start-upów oraz przedsiębiorczości technologicznej. Przykładem może być Polski Fundusz Rozwoju, który oferuje dotacje, pożyczki i inwestycje kapitałowe dla innowacyjnych start-upów.

Dofinansowanie dla osób bezrobotnych: W Polsce istnieją programy, takie jak Aktywizacja i Integracja, które oferują dofinansowanie i wsparcie dla osób bezrobotnych w celu poprawy ich kwalifikacji zawodowych, szkoleń oraz poszukiwania zatrudnienia.

Dofinansowanie dla sektora transportu i logistyki: Polska rozwija infrastrukturę transportową, w tym drogi, koleje, porty i lotniska. Istnieją programy, takie jak Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, które oferują dotacje na projekty związane z modernizacją infrastruktury transportowej, logistyką i rozwojem transportu publicznego.

Dofinansowanie dla sektora budownictwa: Polska stawia na rozwój sektora budowlanego, w tym budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury. Istnieją programy wspierające inwestycje budowlane, takie jak Program Rozwoju Gospodarki Mieszkaniowej, który oferuje dotacje na budowę mieszkań, modernizację budynków i rozwój infrastruktury mieszkaniowej.


Zobacz więcej


Dofinansowanie dla sektora IT i nowych technologii: Polska promuje rozwój sektora IT i innowacji technologicznych. Istnieją programy, takie jak Program Operacyjny Polska Cyfrowa, które oferują dofinansowanie dla projektów związanych z rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych, e-usług i cyfryzacji różnych sektorów.

Dofinansowanie dla sektora turystyki kulturowej: Polska posiada programy i fundusze wspierające projekty związane z rozwojem turystyki kulturowej, takie jak Program Kultura +, który oferuje dotacje na organizację wydarzeń kulturalnych, festiwali, wystaw i promocję dziedzictwa kulturowego.

Dofinansowanie dla sektora sportu: Polska inwestuje w rozwój sportu i organizację imprez sportowych. Istnieją programy i fundusze, takie jak Polski Fundusz Rozwoju, które oferują wsparcie finansowe dla projektów sportowych, modernizację obiektów sportowych i promocję aktywności fizycznej.

Dofinansowanie dla przedsięwzięć ekologicznych: W Polsce istnieją programy i fundusze wspierające projekty związane z ochroną środowiska, recyklingiem, gospodarką odpadami, zrównoważonym transportem itp. Przykładem jest Fundusz Gospodarki Odpadami, który udziela dotacji na projekty związane z ochroną środowiska i efektywnym wykorzystaniem surowców.

Dofinansowanie dla sektora kształcenia i szkoleń: Polska rozwija sektor edukacji i oferuje wsparcie dla projektów związanych z kształceniem, szkoleniami zawodowymi, podnoszeniem kwalifikacji nauczycieli itp. Przykładem jest Narodowy Fundusz Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, który udziela dotacji na projekty edukacyjne i innowacje pedagogiczne.

Dofinansowanie dla sektora opieki zdrowotnej: Polska podejmuje działania mające na celu poprawę systemu opieki zdrowotnej. Istnieją programy i fundusze, takie jak Narodowy Fundusz Zdrowia, które oferują dofinansowanie dla projektów związanych z modernizacją placówek medycznych, rozwojem telemedycyny, badań klinicznych itp.

Pamiętaj, że dostępne programy i fundusze mogą się zmieniać, a lista powyższych przykładów nie jest wyczerpująca. Warto regularnie sprawdzać najnowsze informacje na stronach internetowych odpowiednich instytucji i agencji rządowych w celu uzyskania aktualnych informacji na temat dostępnych programów dofinansowania w Polsce.

www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka/

ZAPISZ SIĘ TERAZ NA WYBRANY KURS (Y) !

Zapraszamy wszystkich do wypełnienia naszego formularza zgłoszeniowego on-line. Można to zrobić indywidualnie lub w grupie osób zainteresowanych wówczas otrzymują Państwo korzystny rabat i zniżkę cenową na wybrane e-kursy i szkolenia.

KLIKNIJ I KUP TERAZ !


Zobacz również inne kategorie kursów


Na zakończenie wystawiamy dokumenty ukończenia kursu:
certyfikat, dyplom (zaśw.)


ZASW-PL             ZASW-EN

Polecamy także

Doradztwo i rozwój

Prowadzimy doradztwo dla osób indywidualnych oraz firm w zakresie edukacji, pracy, kariery i biznesu.

Więcej

Praca lub firma

Oferty pracy oraz kursy szkolenia po których znajdziesz lepszą prace w Polsce i za granicą UE lub założysz firmę

Więcej

Dotacje UE

Polecamy aktualną ofertę dotacji i funduszy unijnych na rozwój przedsiębiorczości oraz osobisty lub zawodowy

Więcej

Kursy stacjonarne lub online

Zapraszamy do odbycia kursów oraz szkoleń przygotowanych i opracowanych przez Zespół ECEB

Więcej

Kwalifikacje dla każdego

Kwalifikacje, kompetencje oraz umiejętności dla każdego nie tylko do zapełnienia CV (teraz także online)

Więcej

Schemat zakupu

Przykładowy plan /zapisania się/ zakupu kursu (ów) w systemie online - zobacz jak sprawnie przebiega

Więcej
Lista wszystkich kursów

Warto wiedzieć

Inne wystawiane dokumenty

Na życzenie wystawiamy również zaświadczenia do różnych instytucji, w tym urzędów (np. ZUS/KRUS/UP itp.) i zakładów pracy dofinansowujących udział w kursach częściowo lub w całości. Polecamy Państwu zakupy naszych kursów w GRUPIE.

Więcej

Uzuyskaj natychmiastowy dostep do materiałów kursu online

Uzyskaj natychmiastowy dostep do materiałów kursu online lub offline Po zaksięgowniu wpłaty otrzymają Państwo na e-mail link dostępu do wybranego kursu (ów) online oraz hasło.

Więcej

Dostęp offline PenDrive, DVD lub wydruk A4

Istnieje także możliwość wysyłki całego kompletu materiałów offline (bindowany wydruk A4 + DVD lub PenDrive i laminowane cert. dypl. / zaśw.) Pocztą Polską lub kurierem (także do paczkomatu)

Więcej
Pracuj dobrze przygotowany w Polsce i za granicą !

Polecane kategorie

Zalety i korzyści nauki

1. Pozyskanie kompetentnej wiedzy 2. Wzrost określonych umiejętności 3. Dopełnienie kwalifikacji zawodowych 4. Atrakcyjność i wiarygodność na rynku 5. Premie, nagrody i wyższe zarobki 6. Utrzymanie stanowiska pracy 7. Awans i stabilna praca 8. Rozwój kariery zawodowej w UE 9. Lepsza praca w Polsce lub za granicą 10. Większe szanse na dotację z UE 11. Zdobycie potwierdzającego dokumentu 12. Własna działalność gospodarcza 14. Samorozwój, prestiż i uznanie 15. Wyższa pozycja społeczna 16. Pewna i bezpieczna przyszłość 17. Nowe perspektywy i konkurencyjność oraz wiele innych mozliwości...

Zobacz więcej

Z kursów skorzystali między innymi

Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy OHP, OHP Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, Bydgoska Szkoła Wyższa, Krajowa Szkoła Sadownictwa i Prokuratury, Stowarzyszenie na rzecz integracji osób starszych i niepełnosprawnych "Wieś Bez Barier", IPN Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach, Caritas Polska, Centrum Medyczne IMED ... i wiele innych firm i instytucji ...

Zobacz więcej

Rabaty i zniżki %

Zapraszamy do kupna kursu (ów) dla bliskiej osoby - przebywającej w kraju lub za granicą (także dla obcokrajowców chcących pracować w UE np. z Ukrainy, Białorusi i innych państw) To także doskonały pomysł na oryginalny prezent jako pewna lokata w przyszłość i sukces zawodowo - biznesowy ! Promocja dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych ! Polecamy także zakupy kursów w grupie lub indywidualnie. Zamów kursy razem ze znajomymi, przyjaciółmi, kolegami z pracy, rodziną lub przekonaj szefa do zorganizowanej akcji szkoleń zakładowych np. dla zdolnych pracowników...

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Filmy i kanał YouTube

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału z bardzo ciekawymi filmami na portalu YouTube oraz do jego subskrybcji. Zobacz więcej...>

Oferta dla zagranicy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą osoby mieszkające za granicą i obcokrajowców przebywających w Polsce. Zobacz więcej...>

Czym jest e-learning

Czym jest nauczanie w systemie on-line, e-learning, m-learning, d-learning jakie posiada zalety oraz inne cechy i wygody. Zobacz więcej...>

Faktury VATWystawiamy paragony, faktury VAT (proforma, przelewowe dla urzędów i innych jednostek np. 7-14 dni) oraz udzielamy rabaty i zniżki.

Inne dokumenty Na życzenie uczestnika wystawiamy stosowne zaświadczenia o udziale w aktualnie trwającym kursie lub szkoleniu.

Zwrot za naukęZa udzał w kursach można starać się o zwrot kosztów z Urzędu Pracy, swojego miejsca pracy (firma, spółka) oraz innych instytucji.