zgoda
Strona www korzysta z plików cookie, więcej informacji znajduje się w: polityka prywatności.

ZAPRASZAMY NA KURSY

Ciekawostki edukacyjne
EDUKACJA W KAŻDYM WIEKU - ZAPEWNIAMY ZNIŻKI % RABATY DLA OSÓB BEZROBOTNYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH !


Podobnie jak w Polsce, na początku września rok szkolny zaczyna się w Ameryce, Anglii, Grecji, Belgii, Łotwie i Francji. Szwedzi, Duńczycy i mieszkańcy niektórych landów niemieckich, idą do szkoły w sierpniu, a za to Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy - dopiero w drugiej połowie września.

Australijczycy, co ciekawe, na pierwsze zajęcia idą w styczniu. W Brazylii rok szkolny rozpoczyna się po karnawale, czyli w lutym, a mieszkańcy Chile idą do szkół dopiero w marcu. W Japonii uczniowie zaczynają szkołę w kwietniu, a w Indonezji rok szkolny rozpoczyna się w lipcu. W Grecji i na Łotwie długie wakacje zaczynają się już z początkiem czerwca. Szwedzi i Niemcy kończą naukę dopiero pod koniec lipca.

Rok szkolny w Stanach Zjednoczonych trwa około 9 miesięcy (od września do połowy czerwca). Dzień szkolny zaczyna się między 8 a 8.30. Lekcja trwa od 50 do 55 minut, a tydzień szkolny - 5 dni. Niemcy idą do szkoły już w sierpniu, po zaledwie sześciu tygodniach wakacji. Rok szkolny podzielony jest na dwa semestry. Przewidzianych jest kilka przerw w nauce w roku szkolnym: w październiku (1-2 tygodnie), w grudniu (2-3 tygodnie przerwy świątecznej), w lutym (1 tydzień - ferie), w kwietniu (2-3 tygodnie) oraz w maju (kilka dni wolnych z okazji świąt religijnych).

Niemcy stosują oceny w skali od 1 do 6, ale jedynka to najlepsza ocena, szóstka jest najgorsza. Francuzi uczęszczają do szkoły 180 dni w roku, od września do czerwca. Obowiązek szkolny dotyczy dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Uczniowie chodzą do szkoły aż sześć razy w tygodniu. Poza niedzielą mają tylko wolne popołudnia w środy i soboty. Najdłuższe letnie wakacje trwają dwa miesiące. W roku szkolnym Francuzi mają pięć krótszych ferii: 10 dni pod koniec października, 2 tygodnie przerwy świątecznej, 2 tygodnie na przełomie lutego/marca i 2 tygodnie z okazji świąt wielkanocnych.

W Anglii obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci od 5. do 16. roku życia. Rok szkolny trwa 39 tygodni i jest podzielony na trzy trymestry (jesienny, zimowy i letni). Pierwszy trymestr trwa od września do świąt Bożego Narodzenia (w jego trakcie jest tygodniowa przerwa w środku października). Drugi trymestr zaczyna się w styczniu i kończy w kwietniu (przerwa w środku lutego), trzeci zaczyna się w kwietniu i kończy w lipcu (wolne w czerwcu). Letnie wakacje trwają sześć tygodni. W Indonezji do pierwszej klasy idą siedmiolatki. Ciekawostką jest, że co poniedziałek obchodzone jest święto flagi narodowej, które celebrowane jest przez godzinę, po czym rozpoczynają się lekcje. Normalne zajęcia trwają dwie godziny, potem jest przerwa 15-minutowa.

W Hiszpanii rok szkolny zaczyna się pod koniec września, a kończy się w czerwcu. Nadal wielką popularnością cieszą się tu szkoły katolickie, prowadzone przez zakony żeńskie i męskie. Promocję do następnej klasy otrzymuje się co dwa lata, a nie tak jak w Polsce, co rok. Włosi idą do szkół, podobnie jak Hiszpanie, pod koniec września. Obowiązek szkolny może być realizowany w szkołach państwowych, szkołach niepodlegających państwu lub w domu.


W Japonii natomiast rok szkolny podzielony został na trzy części i trwa od kwietnia do marca. Pierwszy okres trwa od kwietnia do połowy lipca, po czym zaczynają się letnie wakacje, których długość jest zależna od regionu. Po wakacjach, we wrześniu uczniowie wracają na drugą cześć roku szkolnego, trwającą do końca grudnia. Rok szkolny kończy się po trzecim okresie, w połowie marca. Po czym następują dwutygodniowe ferie.

źródło:
www.edu.tvp.pl


Nauka języka podczas snu? Możliwe!

Nauka przez sen budzi ogromne zainteresowanie, bo przecież wielu z nas zamiast spędzać czas nad książką powtarzając do znudzenia ćwiczenia wolałoby spędzić czas zupełnie inaczej, przyjemniej, zaś sen jest idealnym czasem na naukę, bez wysiłku, przy tzw. okazji. Niestety nie jest to aż tak proste. Odkrycia naukowców badających działanie mózgu i jego zdolność do nauki w połączeniu z ogromnym zainteresowaniem nauką przez sen sprawiły, że temat ten podchwyciły szkoły językowe oferując naukę języka obcego w śnie.

Jak dowodzą badania podczas snu uczymy się najefektywniej, jednakże by tak było najpierw przed zaśnięciem należy doświadczyć „wiedzy”, która podświadomie jest powtarzana w poszczególnych fazach snu, kiedy mózg poddaje analizie na nowo, te wrażenia i zdarzenia które przeżyliśmy w ciągu dnia, przed zaśnięciem. Aby przywołać wspomnienie nabytej umiejętności za dnia naukowcy polecają odsłuchanie lekcji, porcji słówek, scen sytuacyjnych w trakcie snu. Mimo iż śpimy nasz mózg słysząc określone dźwięki skorelowane z przebytymi doświadczeniami za dnia wzmaga pamięć i intensywnie koduje owe wiadomości. Nauka przez sen nie działa w przypadku każdego tak samo, z różnych względów.

źródło:
czytaj więcej na...studentnews.pl

Jaki będzie świat w przyszłości ?

Przyszłość jest nierozerwalnie związana z rozwojem nowych technologii. Gadżety ułatwiające życie oraz urządzenia sterowane przez internet - czy już wkrótce staniemy się bohaterami filmu science fiction?

Telefon odblokowywany dzięki zeskanowaniu siatkówki oka, płacenie odciskiem palca, czy dom, który do nas mówi i nam czyta – tego spodziewają się w 2025 roku konsumenci z całego świata przebadani przez firmę McAfee. Jednocześnie obawiamy się, że największym zagrożeniem przyszłości będzie cyberprzestepczość.

źródło:
polskieradio.pl

Ciekawy film


Polecane kategorie:


Wypełnij formularz

Schemat zakupu...>

🎁 Voucher na prezent

Istniejemy na rynku edukacyjnym od 2010, (objęci systemem oświaty jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Edu-Euro od 01.08.2018 r.), posiadamy także aktualny wpis do rejestru RIS /2.12/00034/2010/ Ministrstwa Gospodarki i Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy.


Zarejestrowani jesteśmy też w Polskiej Agencji Rządowej PARP (Baza Usług Rozwojowych) BUR zobacz więcej >

             
           
Członkowie Polskiej Izbay Firm Szkoleniowych

Podstawa Prawna
1. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1482, z późn. zm.) – art. 20,
2. Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 781)
3. Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 29 sierpnia 2017 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe (Dz. U. z 2017 poz. 1678)
4. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe
5. Zaświadczenia wydawane są na podstawie § 22 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej (MEN) z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).Z nami nauka to przyjemność
Ucz się w każdym wieku


Cert. i zaśw. wg rozp. MEN

Uzyskaj dostęp do kursu online @

Po zakupie kursu otrzymają Państwo na e-mail link dostępu do wybranego kursu (ów) online oraz hasło.

Więcej

Istnieje także możliwość wysyłki całego kompletu materiałów (bindowany wydruk A4 + DVD lub PenDrive oraz laminowane cert. i zaśw.) Pocztą Polską

zobacz aktualny cennik ...>

Promocje i rabaty

Przy zakupie 2 do 5 kursów ZNIŻKA 10% ! Powyżej 5-kursów (i więcej) 20% ZNIŻKI!
Przy większej ilości zamówionych kursów ustalamy indywidualną zniżkę !

Promocja dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych - tylko teraz skorzystaj z naszej oferty, a zapłacisz o 12 % mniej.

Więcej

Zalety i korzyści nauki

 • Pozyskanie kompetentnej wiedzy
 • Wzrost określonych umiejętności
 • Uzupełnienie kwalifikacji zawodowych
 • Atrakcyjność i wiarygodność na rynku
 • Premie, nagrody i wyższe zarobki
 • Utrzymanie stanowiska pracy
 • Awans i stabilna praca
 • Rozwój kariery zawodowej w UE
 • Lepsza praca w Polsce lub za granicą
 • Większe szanse na dotację z UE
 • Zdobycie potwierdzającego dokumentu
 • Własna działalność gospodarcza
 • Samorozwój, prestiż i uznanie
 • Wyższa pozycja społeczna
 • Pewna i bezpieczna przyszłość
 • Nowe perspektywy i konkurencyjność


Inne zaświadczenia

Na życzenie wystawiamy również zaświadczenia do różnych instytucji, w tym urzędów i zakładów pracy dofinansowujących udział w kursach częściowo lub w całości. Polecamy Państwu zakupy naszych kursów w GRUPIE. Zamów kursy razem ze znajomymi, przyjaciółmi, kolegami z pracy, rodziną lub przekonaj szefa do zorganizowania szkoleń. Więcej


Przydatne informacje:
/ Opinie naszych klientów / Oferta dla Polonii / Dotacje unijne / Jak znaleźć prace /
/ Przydatne pliki / Czym jest e-learning / Ciekawostki i porady / Jak założyć firmę /

UCZ SIĘ Z NAMI ONLINE NA DOWOLNYM URZĄDZENIU, W KAŻDYM MIEJSCU NA ŚWIECIE !
Nasza maksyma: " Uczyć się trzeba zawsze, na naukę nigdy nie jest za wcześnie ani za późno "
COPYRIGHT
Szukaj na stronie
Social Media